» Luxe Perfume «

دنیای ادکلن های لوکس ، آشنایی با عطر ها و ادکلنها و بحث و تبادل اطلاعات پیرامون آنها

ادکلنی ویژه و برازنده مردان جوان و شیک پوش که همیشه در یک مهمانی طوفان به پا میکنند !

F by Ferragamo Black


ادکلنی خوشبو و مدرن و جوان پسند که طراحی شده برای میهمانی های ویژه و جشن های مجلل که احساس شیک بودن را به انسان میدهد . بسیار مردانه و با وقار است .

تلخی خاصی به همراه خنکی دارد و در گروه گیاهان معطر قرار میگیرد . 

رایحه آن شما را در جمع نشان کرده و مانند یک ستاره درخشان میکند و چشم همه را به سمت شما میچرخاند تا شما همه را مجذوب خود کنید

نوشته شده در تاريخ جمعه 21 مرداد1390 توسط AZZARO
عطر سازی که ھنر ساخت عطر است تولد یافته در منطقه بین النھرین (به طور دقیق تر مصر ) است و سابقه آن به 2000 سال پیش برمیگردد . در طی آن روزھا عطر ھا عمدتاً از ادویه ھا (مثل گشنیز )،مغز بادام ، ترنج و گیاھان و برگ ھای مختلف ساخته می شد .

خیلی جالب است که بدونین درھمان روزھای اولیه ساخت عطر مصری ھا از گلھا برای ساخت عطر استفاده نمیکردند واستفاده از گلھا برای ساخت عطریات و رایحه ھای خوش بو برای اولین بار توسط دانشمندان ایرانی ابتکار شد؛ ایرانی ھا در اولین نوبت از گل رز برای ساخت عطر استفاده کردن ،این عصاره درجا بین استفاده کننده گان عطر و ادکلن سرو صدا بلند کرد ،علت آن ھم گیرایی و ظرافت این رایحه طبیعی بود و اینکه تا آن زمان ھیچ وقت ازگل ھا برای ساخت عطریات استفاده نشده بود.

به ھر حال امروزه با تجاری شدن تولید عطر و گسترش تکنولوژیی ،تکنیک ھای تولید عطر و ادکلن به طور قابل ملاحظه ای تغییر کرده است و ساخت وطراحی عطر به شغلی که نیاز به دانش و تجربه ای گسترده دارد تبدیل شده است . اگر چه اکثر سازندگان عطر و ادکلن دوست ندارند راز ھای پشت عطرشون فاش شود اما مطمئنیم که در ساخت این مواد از منابع مختلفی استفاده می شود که شامل گیاھان (گل ھا ،میوه ھا ،برگ ھا،دانه ھای گیاھی ، صمغ ھای گیاھی و ...) حیوانات (مشک ،موم عسل ،مشک زباد،... ) و منابع مختلف طبیعی است .

با توجه به اینکه تعداد خیلی کمی از سازندگان ادکلن ھستند که از مواد مصنوعی برای ساخت محصولاتشون استفاده می کنند اما این شرکتھا بین دوستاران عطرھا معروف شده اند .
اگر چه روش ھای مختفی برای ساخت عطر ھا وجود دارد و ھر عطر سازی روش خاصی را برای ساخت ایده و سبک خودش انتخاب می کند اما قسمت عمده و پایه این فرایند ھا کماکان مشابه است . اولین قدم شامل فھمیدن دسته بندی و تفکیک عناصر مختلف موجود در روغن عطر است .این عناصر به طوراساسی به چھار دسته بر اساس نقشی که بازی میکنن که شامل رایحه ھای اساسی ، تعدیل کننده ھا ، آمیزنده ھا ،ثابت کننده ھا است تقسیم می شوند؛ و خود عناصر اساسی را می توان به خوبی به سه دسته عناصر اصلی ، عناصر میانی ، عناصر پایه ای عطر و ادکلن تقسیم کرد .
در قدم بعدی این روغن خاص با آب و اتیل الکل مخلوط میشن و حداقل تا دو ھفته درون تانکر ھای ویژه نگھداری میشه ودر موقع خروج از آنھا روسوبات آن به خوبی فیلتر می شوند .
البته باید اشاره کرد که امروزه بیشتر دستگاه ھا و واحد ھای تولید عطر ترجیح میدھن به جای تولید محصولات مختلفشان از پایه به خاطر مزایای زیاد آن و صرفه اقتصادی عطرھایی با ترکیبات اولیه ثابتی تولید کنند.

صنعت تولید عطر و ادکلن یکی از بزرگترین فعالیتھایی است که به نیرویی کار متخصص و دستگاھھای جدید تولید عطر نیاز دارد . یکی از مشخصات شگفت انگیز این صنعت نگھداری راز کار است و کار سخت برای خلق یک رایحه است .در نتیجه ھر شیشه حاوی عطر در برگیرنده ترکیب منحصر به فرد آن است .پس بار دیگر که شما یک عطر را روی خودتان اسپری می کنید به خاطر بیاورید کار سختی که یک طراح برای آن انجام داده تا شما یک روز کامل خوش بو باشین.

منبع: عطر افشان


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 12 مرداد1390 توسط AZZARO

AZZARO DUO


ادکلنی از شرکت آزارو که برنده جایزه بهترین طراحی امسال شد .

دو عنصر طلا و نقره در نسخه مردانه و زنانه این محصول بکار گرفته شده . مردانه آن نقره ای و زنانه آن به رنگ طلایی میباشد .

رایحه ای جنگلی و چوبهای معطر دارد و بویی تلخ و کمی ملایم  . برای استفاده در مهمانیهای ویژه مناسب است .


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 9 مرداد1390 توسط AZZARO
مقالاتی در مورد ساخت خانگی ععطر و رایحه ها در دست تهیه است و در این راستا به معرفی ترکیبات و اسانس ها و رایحه های طبیعی میبردازم .

ترکیب مواد زیر رایحه ای رمانتیک و ملایم ایجاد میکند که میتوانید آن را در ظرفی شیشه ای قرار داده و در اتاق بگذارید .

گلبرگ خشک گل رز = 60گرم

برگ خشک ترخون = 30گرم

میخک = 5عدد

پودر پیاز زنبق = 20گرم

روغن اسانس ویولت = 2قطره

یک تکه ثعلب

این مواد را با هم ترکیب کنید و یک هفته تا 10 روز در ظرفی در بسته بگذارید و سپس در ظرفی زیبا بریزید و در اتاق نگهداری کنید .رایحه ای ملایم و زیبای آن فضای اتاق را خوشبو و رمانتیک میکند .


************************************

در آینده ممقالات آموزشی در مورد تهیه آبها و اسانس های معطر و یا ترکیب مواد برای بدست آوردن رایحه ای جدید قرار میدهم .


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 9 مرداد1390 توسط AZZARO
" فقط کافیه چشماتون رو ببندید و اون رو استشمام کنید تا شما رو از این گرمای
طاقت فرسا ببره به جایی آرام و خنک "


این ادکلن بویی خنک و ملایم داره .
طبق تحقیقاتم رایحه اون جزو گروه گیاهان آبزی قرار داره
رایحه اون شما رو آرام و خنک و واقعا بوی اون شما رو از گرما به جایی مثل مکان زیر انتقال میده .رایحه این ادکلن از بوی خوش مرطوب و خنک گلهای کنار یک مرداب گرفته شده .

**********************************
VERSACE Pour Homme


ادکلنی ایده آل که در سال 2007 با رایحه ی منتخب از گروه شامه نواز گل های معطر طراحی و در آوریل 2008 در بازار ایتالیا، در می همان سال در اروپا و در اواخر آگوست در ایالات متحده برای تک فروشی به بازار عرضه شد.
بطری آن همچون الماسی تراش خورده می باشد.
این ادکلن نشانگر جایگاه مرد قدرتمند ، مصمم و مشتاق در جامعه ی امروزی و جایگاهی که یک زن می خواهد مرد خود را در آن ببیند می باشد.

مناسب برای روزهای گرم و تابستان و همچنین استفاده روزانه چون هم ملایم است و احساس آرامش به انسان میدهد و هم نشاط آور میباشد .
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 4 مرداد1390 توسط AZZARO

جورجیو آرمانی

Giorgio armani

جورجیو آرمانی، متولد پیاسنزای ایتالیا در سال 1934، یکی از معروفترین و با نفوذترین طراحان لباس است. او پس از فعالیت مختصری که در پزشکی (تحصیل در دانشگاه میلان) و در زمینه عکاسی داشت، تنها بر حسب اتفاق وارد صنعت فشن شد.او پس از خدمت نظام وظیفه، حرفه خود را با یک میزآرایشی ویترینی، در یک فروشگاه بزرگ در میلان با نام لاریناسکنت آغازکرد. او بعدا بیان کرد که سبک کلاسیک خود را، در طول این دوره و به دنبال سفرهای مکرر خود به بریتانیا، رشد و توسعه داده است. او می گوید:" انگلستان واقعا مهمترین مرکز الهام بخش بود. زمانی که من در فروشگاه لاریناسکنت مشغول به کار بودم، دائما برای کسب اعتبار در بازار، دیدن مغازه ها و یاد گرفتن شیوه کار آنها، به لندن سفر می کردیم. من به خاطر دارم که تعدادی ژاکت کشباف پشمی زرد رنگ در یک بوتیک کوچک دیدم و آنها را به فروشگاه خودمان آوردم، همه فکر کردند که من دیوانه هستم. این ژاکتهای پشمی زرد مورد استفاده دوک ویندسور بودند و مردم متوسط از آن استفاده نمی کردند. این نوع تفکر در مورد این قبیل پوشاک بسیار انگلیسی بود."

او در سال 1946، با داشتن دانشی عمیق درباره پارچه و طراحی، به عنوان یک طراح در شرکت پوشاک مردانه نینو کروتی هیتمن استخدام شد. جورجیو آرمانی در سال 1974 اولین مارک لباس مردانه خود را معرفی کرد؛ و اولین مجموعه لباس زنانه او یک سال بعد ارائه شد. از سال 1975، آرمانی به سرعت لباس زیر، لباس شنا، لوازم جانبی، ... را با مارک جورجیو آرمانی راه اندازی کرد و به بازار فرستاد.در سال 1981، اولین سری فروشگاههای پخش و فروش ارزانتر خود، شلوارهای جین آرمانی و بازار بزرگ آرمنی را افتتاح کرد. آرمانی در سال 2000 بخش جدید گریم و آرایشی را به محصولات خود افزود، که توسط پت مگراس طرح ریزی می شد. امروزه امپراطوری آرمانی شامل 2000 مرکز فروش جهانی با فروش سالیانه بیشتر از یک بیلیون دلار می باشد. پس از اینکه پلیس پاریس، خیمه های مشکی نمایش او را در سینت سولپایس پاریس، با این ادعا که ساخت و استقرارآنها امن نیست، ممنوع کرد؛ آرمانی مجبور شد در مارس 1998 درشهرنیویورک کارهای خود را به نمایش بگذارد. در این زمان نمایش های راهرویی او، معمولا جمعیت زیادی را به خود جلب می کرد و رابرت دنیرو، مارک والبرگ، مارتین اسکورسس، سوفیا لورن و بسیاری دیگر به تماشای آن می آمدند.با این حال آرمانی ادعا می کند که از مردم معمولی که در خیابانها هستند، برای طراحی مدل های خود الهام می گیرد. او اعتقاد دارد که لباسها باید برای پوشیدن تولید شود، نه فقط برای نمایش و ترسیم مهارتهایی که او به عنوان یک طراح لباس آموخته است تا لباسهای معاصری را برای زنان تولید کند. لباسهای دارای شانه های پهن به مدلی عملی تر، سودمندتر و انعطاف پذیرتر بدل شده است و مجموعه های آرمانی امروزه زیبا و ظریف هستند. در سال 2000 فوربز، جورجیو آرمانی را به عنوان موفق ترین طراح در دنیا اعلام کرد. با در آمد شخصی 135 میلیون دلار در سال 1999. در سال 2001 این مجله او را در ریف نوزدهم (بعد از خانواده بولگاری و قبل از پراداس در لیست اعضای جدید مد قرار داد مجله او را در ریف نوزدهم (بعد از خانواده بولگاری و قبل از پراداس در لیست اعضای جدید مد قرار داد.

 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه 3 مرداد1390 توسط AZZARO
Giorgio Armani La Femme Bleueادکلن جدید آرمانی برای زنان که در نسخه محدود به بازار می آید . ادکلنی که دعوت به مسافرت میکند و احساس سفر و حرکت در صحرا و شبهای آبی آن را در انسان به وجود می آورد . همانطور که رنگ شیشه آن به ما نشان میدهد . از شکلات و بخور دادن و عنصری دیگر در آن استفاده شده و  چاشنی ملایم و جلا دهنده وانیل به آن اضافه شده .
طراحی شده برای بهار و تابستان 2011
نوشته شده در تاريخ یکشنبه 2 مرداد1390 توسط AZZARO
 

انتظار بی سابقه و رایحه خاص و تفاوت بسیار زیاد با محصولات قبلی این برند باعث شد تا تیراژ تولید این محصول در همان روزهای اولیه به چندین هزار برابر برسد و رکورد تاریخی را در زمینه عطر و ادکلن به ثبت برساند .

این محصول بسیار استثنائی و پر سر وصدا ماندگاری بالا و رایحه ای متفاوت را در تفاوت با دیگر محصولات شرکت ورساچه به همراه داد.

نوشته شده در تاريخ شنبه 1 مرداد1390 توسط AZZARO

اولین ادکلن برای مردان از

Marc Jacobs

B A N G

کافیست حس پرواز را داشته باشید، با این محصول که اولین محصول مردانه برند مارک جاکوبز میباشد میتوانید تا اعماق آسمانها را با قدرت بی نظیر مردانه بشکافید تا بتوانید به کهکشانها رفته و تمامی فضا را از عطر خارق العاده و بسیار خاص و شیک و باکلاس این محصول پر کنید.

محصولی کاملا مردانه، البته نه فقط جوانان بلکه برای هر نوع و هر سلیقه و هر تیپی که باشد .

این محصول آنقدر هماهنگ و بروز و شیک و بی نظیر است که در همان ماه نخست تولید توانست 3 جایزه بهترین عطر ماه را برای خود کنار بگذارد ، از افتخارات این محصول همین بس که با وجود اولین محصول مردانه بودن از یک برند نوظهور توانست تمامی برندهای قدیمی و صاحب سبک را کنار بزند.

این محصول فوق العاده و جدیدتری شاهکار در زمینه عطر و ادوکلن در دنیا توسط Ann Gottlieb طراح و سازنده قهار بهترین و بی نظیرترین عطرهای دنیا در اواخر سال 2010 تولید و معرفی شد.


رایحه جنگلی و چوبی و بسیار شیک است .


نوشته شده در تاريخ شنبه 1 مرداد1390 توسط AZZARO
  • پاپو مارکت
  • صندلی داغ
  •